O nas

Lista Gramajdowiczów

Pewnie kłębi Ci się w głowie masa pytań i wątpliwości a wśród nich:

KIM JESTEŚMY?
GDZIE GRAMY?
ILU NAS JEST?
NIE ZNASZ ŻADNEJ NOWOCZESNEJ PLANSZÓWKI?
CHCESZ PRZYJŚĆ PIERWSZY RAZ?
W CO MOŻESZ ZAGRAĆ?
INTERESUJE CIĘ KONKRETNY TYTUŁ?
SAVOIR VIVRE

KIM JESTEŚMY?
Gramajda to grupa ludzi grających w nowoczesne planszówki i spotykających się w każdy poniedziałek w poznańskim pubie Alibi. Są wśród nas lekarze, murarze, prawnicy, rysownicy, księgowe, nauczyciele, uczniowie, marketingowcy, historycy, fizycy, informatycy, biotechnologowie, panie domu, lingwiści, studenci i przedstawiciele wielu innych grup zawodowych i wiekowych – ale to kim jesteśmy i ile mamy lat traci znaczenie w chwili, kiedy siadamy do stołu, by wspólnie pograć, ponegocjować, pomyśleć, pośmiać się i po prostu miło spędzić czas.

GDZIE GRAMY?
Staramy się spotykać się w każdy poniedziałek najczęściej w klubie Alibi przy ulicy Taylora i gramy od 18.00 do 24.00. (oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przyszedł na przykład o 20.30 czy innej pasującej Ci godzinie)
Alibi to duży, przestronny pub, w którym w poniedziałkowe wieczory stanowimy zdecydowaną większość klienteli. Możemy tu grać w dowolnym miejscu, ale mamy również specjalnie zarezerwowaną dużą salę dla niepalących – i tu skupia się większość rozgrywek.
Zdarza się, że spotkanie odbywa się w innym miejscu - wystarczy śledzić menu z prawej strony "Najbliższe spotkania" by zawsze być na bieżąco. Nierzadko także spotykamy się w inne dni tygodnia.

ILU NAS JEST?
Na każdym spotkaniu pojawia się średnio od 30 do 50 osób, wśród których niemal zawsze znajduje się kilka nowych twarzy – i te witamy ze szczególną radością. Nawet nie wiesz, jaka to frajda zarazić kogoś tak niesamowitą pasją jak gry planszowe… Przez nasz klub przewinęło się już pewnie z kilkaset osób i bez fałszywej skromności możemy powiedzieć, że większość Poznaniaków znających nowoczesne planszówki miała styczność z Alibi lub z którymś z jego stałych bywalców.

NIE ZNASZ ŻADNEJ NOWOCZESNEJ PLANSZÓWKI?
Tym lepiej. Jeśli Twoja przygoda z grami planszowymi zakończyła się na etapie Chińczyka, Monopolu lub Magii i Miecza, to znaczy, że masz jeszcze więcej powodów, aby wpaść do nas w któryś poniedziałek. Wyobraź sobie, że co roku powstaje ponad 300 nowych gier planszowych, z czego zdecydowana większość wcale nie jest tworzona z myślą o dzieciach, ale właśnie o nas – starszych graczach.

CHCESZ PRZYJŚĆ PIERWSZY RAZ?
Super! Ale jak już przyjdziesz nie chowaj się po kątach, tylko powiedz głośno i wyraźnie: „Cześć, jestem nowy i chciałbym w coś zagrać.” Czasem jesteśmy tak pochłonięci bieżącymi rozgrywkami, że możemy Cię po prostu nie zauważyć, jeśli przycupniesz gdzieś w rogu z herbatką. Acha – i nie przejmuj się, jeśli ktoś zaprosi Cię do gry, której zasad nie znasz. Mamy naprawdę dużo tytułów, więc w 99% przypadków nie będziesz jedyną osobą nie znająca instrukcji. Przed grą wszystko zostanie Ci dokładnie wytłumaczone.

W CO MOŻESZ ZAGRAĆ?
Wybór jest naprawdę ogromny. W naszej kolekcji posiadamy łącznie kilkaset tytułów o bardzo zróżnicowanej tematyce, mechanice i czasie rozgrywki. Są wśród nich gry rodzinne, strategiczne, przygodowe, ekonomiczne i logiczne. Gry na długie godziny intensywnego myślenia i pozycje na kilka minut radosnej zabawy. Gry wymagające maksymalnego skupienia i analizy, jak i takie, w których najważniejsze jest to, kto potrafi najgłośniej krzyczeć. Gry negocjacyjne, licytacyjne i takie, w których liczy się głównie blef. Gry kooperacyjne i takie, w których zdrada sojusznika jest nieodłącznym elementem strategii. Gry których niesamowita grafika i wykonanie czynią z nich małe dzieła sztuki i gry, gdzie głównym rekwizytem są pistolety z gąbki. Mamy po prostu wszystko – i z radością Ci to wszystko pokażemy.

INTERESUJE CIĘ KONKRETNY TYTUŁ?
Jeśli słyszałeś o jakimś tytule i chciałbyś go wypróbować, jeśli wahasz się przed zakupem, albo jeśli po prostu masz ochotę poznać kilka konkretnych pozycji ze światowej planszowej czołówki – wystarczy poprosić właściciela danego tytułu, żeby przyniósł go na spotkanie. A kiedy poznamy się lepiej, na pewno nie będzie problemu z wypożyczeniem gry na weekend czy na spotkanie z przyjaciółmi.

SAVOIR VIVRE
Nie jesteśmy jakoś szczególnie przewrażliwieni na punkcie naszych kochanych gier, ale widok piwa rozlanego na planszę czy tłuste ślady jedzenia na kartach nie budzą w nas dobrych emocji. Dlatego staraj się stawiać picie zawsze w bezpiecznym miejscu i nie jedz kanapek ociekających majonezem w czasie rozgrywki. Oczywiście nieszczęścia się zdarzają i raz po raz jakaś gra i tak może ucierpieć, ale lepiej zrobić wszystko, by takie sytuacje zdarzały się jak najrzadziej.

Lista Gramajdowiczów