Pyrkon 2009

27 marzec 2009, piątek 17:00 do niedziela 16:30

15 lat 12 tygodni temu
o 16:00

SP nr 21, gimnazjum nr 43, ul. Łozowa

Zdjęcia i filmy z tego spotkania:

Dodaj własne zdjęcia lub film.

Poznaniakom chyba nie trzeba reklamować tej imprezy - dla nieuświadomionych garsta wiadomości ze strony:

"Pyrkon jest to ogólnopolski konwent (zjazd miłośników fantastyki) odbywający się corocznie w Poznaniu.

Naszym głównym celem jest propagowanie fantastyki w literaturze, komiksie, filmie oraz w grach: komputerowych, RPG, planszowych, karcianych i bitewnych. Realizujemy go na konwencie poprzez:

* prowadzenie spotkań autorskich z pisarzami fantastyki oraz paneli dyskusyjnych z ich udziałem,
* prelekcje tematyczne związane z wszelkimi dziedzinami fantastyki oraz prelekcje popularnonaukowe powiązane z fantastyką,
* spotkania z wydawcami książek i gier,
* sesje RPG oraz LARPy,
* udostępnienie gier planszowych (tzw. Games Room),
* turnieje gier planszowych, karcianych i bitewnych,
* konkursy tematyczne z nagrodami.

Ponadto naszym celem jest integracja fanów i twórców fantastyki (tzw. Fandomu)."

W tym roku mamy możliwość pomocy przy organizacji Games Roomu ekipie ze Szczecina, której dziełem był m.in. GR na ostatnim Polconie

W planach:

- prawie 15 osób z obsługi Games Roomu, który działał będzie non stop! Wieści donoszą, że obsługę wspomoże także jeden z prekursorów idei GR, która stała się jednym z najmocniejszych punktów programu na każdym konwencie :)

- 4 sale szkolne oraz korytarz o łącznej powierzchni prawie dorównującej sali gimnastycznej,

- zaopatrzenie z Rebela i Barda oraz egzemplarze z prywatnych kolekcji organizatorów. Organizowaliśmy GR na Polconie - zobacz zdjęcie tego co było na stanie. -> http://www.rebel.pl/blog/wp-content/uploads/2008/08/gr1.jpg. Niestety aparatem nie dało rady objąć całości :) W tym roku zamierzmy pobić ten rekord. Games Room wspomogą także wydawnictwo Egmont oraz Portal, chęć wysłania gier wyraziła także Granna i Albi. Zawieranie umów jest w trakcie realizacji :)

- liczne konkursy i turnieje, w tym nieustający konkurs wyzwań - układanie jengi na czas, rozdanie talii spadamy w mniej niż 15 sekund, budowanie miast w carcassone w limicie czasu. Udało się? No to kolega, który chciał spróbować po Tobie musi pobić Twój rekord - nie ma tak łatwo! Oprócz tego nieśmiertelny turniej Neuroshimy Hex, turniej GoTa, football ligretto, Atari Go ioraz parę innych organizowanych na szybko i od reki. Jednym słowem warto być w Games Roomie cały czas - konkursy będą się sypać jak z rękawa. Dla najwytrwalszych graczy również przewidziano nagrody!

- Turniej wiedzy o grach towarzyskich - konkurs dla każdego, kto chociaż trochę orientuje się w dziedzinie gier planszowych, karcianych i innych określanych mianem "towarzyskich". Przewidzieliśmy kilka poziomów trudności, od najprostszego z rozpoznawaniem gier po ich elementach, bądź ich zdjęciach, przez odpowiedzi na pytania z dziedziny gier, aż po morderczo trudny etap z pytaniami o historię, o występowanie gier w kulturze popularnej i inne wydarzenia z nimi związane. Będzie rzutnik, będą testy, podchwytliwe pytania i zdumiewające odpowiedzi :) Nagrody są naprawdę fajne, więc warto chociaż spróbować.

- Mini Golf - no może nie taki mini, używamy do niego małej piłki plażowej oraz odpowiednio spreparowanego kija od szczotki, a za tor służy nam cały kompleks konwentowy. Parę rozmaitych "dołków", kilku graczy na raz, ograniczenia czasowe, niesamowite emocje i przednia zabawa! Czy trzeba nam czegoś więcej?

- oprócz tego parę innych atrakcji, które mamy zamiar zorganizować, ale jeszcze są w trakcie dopracowywania (n.p. "Zombiaki na żywo", "MEGA Żółwiki"). Gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik otrzymacie o nich dokładniejsze informacje:)


Pomocniczo w Games Roomie występować będą:
Squirrel
idha
woj_settlers
Senaszel
Misiek

Pyrkon 2009 - Poznański Konwent Fantastyki