FAQ

Nigdy nie grałam/em w nowoczesne gry planszowe, ale chętnie bym spróbował...
Przyjdź do nas na najbliższe spotkanie. Nie przejmuj się jeśli nie orientujesz się w świecie gier planszowych - spotkasz u nas osoby, które z przyjemnością Ci o nich nie tylko opowiedzą, ale wytłumaczą zasady i zagrają.
Czyli spotkania są otwarte dla wszystkich?
Tak, serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych powyżej 18 roku życia.
A będę musiał coś płacić?
Nie, nasze spotkania są całkowite bezpłatne. Warto mieć jednak parę złotych w kieszeni żeby zamówić sobie coś z baru.
Albo przynieść jakieś gry? (mam szachy/monopol/chińczyka ;) )
Nie. Na spotkanie każdy stara się przynieść jakieś gry, ale nie jest to wymagane. Obowiązuje zasada moja gra jest twoją grą. Po przyjściu układamy przyniesione gry w jednym miejscu i są dostępne dla wszystkich uczestników spotkania.
A jeśli nie mogę dotrzeć na 18.00?
Nie ma takiej potrzeby - spotkania są od 18. Każdy przychodzi kiedy chce i kiedy mu pasuje - w każdej chwili znajdzie się ktoś wolny do grania.
Gracie w Magię i Miecz?
Jeśli bardzo chcesz - to pewnie chętni się znajdą, ale zajrzyj TU i powiedz szczerze - nadal chcesz zadać to pytanie? ;)
W jakim wieku jesteście?
Praktycznie od 18 lat w górę, z przewagą osób między 25 a 30 rokiem życia.
Ile osób zwykle pojawia się na spotkaniach?
Przeważnie jest ok. 30 osób, ale czasem jest nas 20, innym razem 40-50, a zdarzało się nawet 70.
Co oznacza słowo GRAMAJDA?
Nazwa gramajda została zaproponowana przez Pawła - malumana i użyta do nazwania gildii poznańskich graczy w serwisie BoardGameGeek. Jest to słowo z gwary poznańskiej - specjalnie dobrane tak by kojarzyło się z Poznaniem i grami. Niekoniecznie przywiązujemy wagę do znaczenia słowa - wg słownika gwary poznańskiej - łamaga, ciamajda. ;)
Kim jest CYRYL?
Prawdopodobnie pierwszą i jedyną wiewiórką grającą w planszówki :) GALERIA
Ta strona jest genialna!
Zgadzam się - a tu są oficjalne podziękowania, do których możesz się dopisać
Nigdy nie grałem w nowoczesne gry planszowe, chętnie bym spróbował... ale nadal boję się, że jesteście bandą fanatycznych kultystów, którzy zgubią moją duszę...
Nie przejmuj się, w naszym gronie spotkasz wielu sympatycznych ludzi, w różnym wieku, uczących się bądź pracujących w różnych zawodach. Naszą wspólną pasją są gry planszowe - postaramy też Cię nią zarazić...

...i zgubić Twoją duszę...

...wiedziałam, że przyda się kolejna porcja czarnych świec i kredy!

Potrzebuję pomocy ze swoim kontem lub ze stroną. Mam pomysł, co można zrobić lepiej. Na waszej stronie jest zdjęcie mojej twarzy lub nogi...
Pisz śmiało z dowolną sprawą techniczną na adres:
pomoc@gramajda.pl
Pod tym mailem kryje się kilka osób zaangażowanych w technikalia strony i możesz być pewien, że odpowiedzą na Twoją wiadomość najszybciej jak tylko to będzie możliwe.
Chcesz wiedzieć coś jeszcze?
Nie wahaj się pytać dowolnym wątku na tej stronie lub wysyłając maila na powyższy adres. Osoby go obsługujące będą wiedzieć do kogo sprawę przekazać.