Gramajdowe portfolio

Organizujemy Games Room na poznańskich konwentach fantastyki Pyrkon.

A na nim turnieje, miniturnieje, wyzwania planszówkowe oraz wypożyczalnię gier planszowych ze zbiorów gramajdowej biblioteki oraz z bibliotek takich sponsorów, jak Rebel czy Bard. Obecnie wespół z organizatorami Pyrkonu, przygotowujemy się do edycji konwentu w 2013 roku, na którym znajdzie się oczywiście strefa dla planszówkowiczów!

Po sukcesie Games Roomu, działającego w 2010 roku na Salonie Modelarstwa, Zabawek i Gier Towarzyskich HOBBY, Gramajda w październiku 2011 roku po raz drugi przygotowała wypożyczalnię gier. Przy mocnym wsparciu szczecińskiego Games Room Teamu, w pawilonie numer 3 udostępniliśmy ponad 100 tytułów gier planszowych i karcianych.

W 2012 roku przedstawiciele Gramajdy wspierali Festiwal Gier Planszowych Granat, odbywający się w ramach Salonu Modelarstwa, Zabawek i Gier Towarzyskich HOBBY.

W kampusie studenckim na Morasku na uczestników czekało prawie 200 tytułów gier oraz zawsze chętna do wytłumaczenia zasad obsługa Gramajdy. Zorganizowano także wiele konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

W dwóch ogromnych salach pawilonu 8A Międzynarodowych Targów Poznańskich dla uczestników Konwentu Fantastyki POLCON 2011 udostępniono ponad 100 tytułów gier planszowych i karcianych. W jednej z sal znalazła się wypożyczalnia gier oraz mnóstwo przestrzeni do grania. Games Room Turniejowy natomiast na trzy doby stał się areną licznych turniejów i miniturniejów, w których gracze mogli powalczyć o nagrody w postaci planszówek oraz Pyrfuntów. W sali tej odbyły się również prezentacje gier przez ich wydawców oraz nauka gry w planszówki, które pojawiały się podczas turniejów i miniturniejów. Wytrawnym planszówkowiczom umożliwiliśmy dostęp do gier z wypożyczalni także w Nocnym Games Roomie, który działał po zamknięciu Games Roomu w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr 2 aż do wczesnych godzin porannych. Gramajda wspólnie z Games Room Teamem podjęła się koordynacji polconowego Games Roomu.