Dobble - oczopląs gwarantowany

Dobble

Dobble
2 - 8
5 - 15 minut
6+
Denis Blanchot
ASMODEE

Dobble to ciekawa gra karciana/imprezowa.W małym pudełku otrzymujemy talię okrągłych kart - zawsze można zabrać je ze sobą. W grze mamy pięć podstawowych typów rozgrywki, które opisane są w załączonej książeczce.

Według jednej z nich (według mnie najlepszej) graczom rozdajemy wszystkie karty. Jedna z nich ląduje na stole. Na sygnał wszyscy patrzą na pierwszą kartę trzymaną w ręku i szukają wspólnego symbolu z symbolami na karcie leżącej na stole. Utrudnieniem jest fakt że na karcie znajduje się aż 8 symboli. Zawsze istnieje jeden symbol wspólny pomiędzy kartami. Ten kto znajdzie wspólny symbol jako pierwszy kładzie swoją kartę na stół, przykrywając poprzednia - mówiąc jaki symbol odnalazł.

Wygrywa ten, kto pozbędzie się wszystkich kart jako pierwszy...

Zasady proste jak to w grach imprezowych, ale zabawa naprawdę jest ciekawa. Łatwość zasad powoduje, że do gry mogą przyłączyć się najmłodsi gracze. Poważnym utrudnieniem jest fakt, że karty są zrobione w taki sposób, że naprawdę bardzo trudno je odczytać - symbole mają różne kolory i rozmiary, są chaotycznie porozrzucane, a jeśli jeszcze do tego dorzucić to, że chcesz zrobić to jak najszybciej trudność zadania szybuje pod sufit :-) Fajna, przyjemna, dobra na spotkania ze znajomymi, szczególnie po kilku piwkach :-)

Najlepsze gry planszowe opisuję - GryPlanszowe24.pl

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.