Prawo dżungli - w walce o totem

Jungle speed | Prawo dżungli

Jungle speed
Prawo dżungli

Gra jest w gramajdowej bibliotece:
2 - 10
10 - 20 minut
6+
Thomas Vuarchex

Niekonwencjonalnym sposobem na rozpoczęcie zabawy ze znajomymi może być sięgnięcie po jeden tytuł z kategorii gier na imprezę. Wachlarz gier jest szeroki wiec nie koniecznie mam na myśli alkochińczyka. Jungle speed jest jedną z gier, która przydaje się na rożnych wyjazdach integracyjnych. Znana jest również jako "Totem" i to nie przypadkowo bo wokół totemu się cała gra kręci. W pewnym sensie gra jest podobna do Dobble - polega na odkrywaniu przez graczy kart i dopasowywaniu symboli. Razem z Tabu są to najlepsze gry planszowe na tego typu okazję.

Przebieg rozgrywki:

Uczestnicy siadają przy stole a na środku stawiają totem. Rozdane są wszystkie karty ale każdy kładzie swój stos przed siebie nie patrząc jakie otrzymał. Na kartach narysowane są symbole. Gracze poklej odkrywają swoje karty, tworząc stos kart odkrytych - zawsze tylko ta na wierzchu jest brana pod uwagę. Jeśli na stole pojawią się dwie takie same karty wywiązuje się walka o totem. Walczą tylko gracze posiadający te same karty. Ten który wygrywa pojedynek pozbywa się kart które wcześniej położył na stosie odkrytych. Przegrany natomiast zabiera swoje odkryte karty i karty przeciwnika - pozostali zabierają tylko swoje odkryte karty. Uwaga! Jeśli gracz pomyli się i weźmie totem mimo że nie był w tanie walki z innym graczem, zbiera wszystkie stosy odkrytych kart ze stołu! Trzeba uważać.

W grze przewidziano również liczne urozmaicenia, prze wprowadzenie kart specjalnych:

  • Szare strzałki skierowane do środka oznaczają ze wszyscy gracze muszą podjąć walkę o totem, zwycięzca kładzie karty pod totem - następna osoba przegrywająca bądź myląca się dodaje je do swoich kart.
  • Szare strzałki skierowane na zewnątrz - wszyscy gracze na hasło "trzy, cztery", odsłaniają po jednej karcie, zwykle powoduje to natychmiastową walkę o totem.
  • Kolorowe strzałki skierowane do wewnątrz - od teraz nie liczą się symbole na kartach tylko ich kolory, tzn. walka jest miedzy kolorami a nie symbolami. Zmiana trwa do zakrycia karty lub pierwszego pojedynku.

Gra Jungle Speed daje naprawdę dynamiczną rozrywkę. Karty specjalne na pewno ją urozmaicają i powodują że gracze popełniają więcej pomyłek, co skutkuje jeszcze bardziej zabawna atmosferą. Jeśli lubisz gry imprezowe musisz rozszerzyć swoja kolekcje o Jungle Speed. Sklep GryPlanszowe24.pl przygotował recenzje specjalnie dla czytelników Gramajda.pl.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.