Tabu - gra na imprezę!

Tabu

Tabu
4 - 10
30 - 60 minut
10+
Brian Hersch
Hasbro

Wśród wielu gier towarzyskich mocno wyróżnia się jedna klasyczna pozycja-Tabu. Aktualnie na rynku mamy drugie wydanie gry w ładnym opakowaniu, z kilkoma dodatkami, ale nie zmieniające samej rozgrywki.Ciekawym dodatkiem jest pilot z czerwonym przyciskiem, którego nasiska się w momencie, w którym wypowiada się słowo tabu. Gadżet ciekawy jednakże jego dzwięk jest zazwyczaj zagłuszany przez krzyk wszystkich uczestników co czyni go mało przydatnym. Zachęcam do zapoznania się z krótkim opisem gry na imprezę - Tabu.

Przebieg rozgrywki:

Zasady są proste jak to najczęściej bywa w tego typu grach. Gracze dzielą się na dwie drużyny, każda z nich ma za zadanie opisać i odgadnąć wylosowane na specjalnej karcie hasło, nie uzywając słów tabu, które także znajdują się na karcie. Drużyna posiada określony czas na wykonanie zadania, za które zbiera punkty. Jak się pewnie domyślacie wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów - i tym samym pierwsza dotrze do mety. Bo za każdy zdobyty punkt drużyna ma prawo przesunąć pionek.

Gra jest prosta, ale nie jest głupia. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i wesoła, daje uczestnikom dużo śmiechu i fajnej zabawy. Gra jest idealna na każde spotkanie z rodziną czy znajomymi. Szczególnie jeśli rozmowa się nie klei, kilka rozgrywek Tabu zawsze rozluźnia
spiętą atmosferę :-)

Gorąco zachencamy do spróbowania gry Tabu. Sklep GryPlanszowe24.pl przygotował krótki opis gry.

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.