Jak zrobić featury na stronie

Jest taka strona http://www.gramajda.pl/todo gdzie możecie sobie pooglądać jakie były plany, co zostało zrobione, co nie.
Piszcie jeśli coś z tej strony naprawdę leży na sercu.
A poza tym, bo dyskutowanie w czacie jest tródne, można tu.
Rzeczywiście fajnie by było mieć miejsce gdzie mozna swoje gry sprzedac, pochwalić sie co sie ma, zaplanowac gry na spotkanie.
Mógłbym sie za to wziąć na łapu capu, ale lepiej nie, bo zrobi się bałagan
Sporo tych czynności wokół gier. A z technicznego punktu widzenia, aby to wszystko zrobić dobrze warto by zbudować baze danych tych gier.
Dzięki temu mozna by bardzo łatwo dodawać sobie gry do swojej kolekci... na sprzedaż, planowany zakup, itd.
Jak o tym myślę, to pojawia mi sie pare przeszkód w postaci łatwego w uzytkowaniu interfejsu. Musze to najpierw rozkminić, ale jak to sie stanie, to budowa systemu to juz prawdziwa przyjemność.

Pytanie, komu z was chce się dodawać nowe gry do bazy wraz ze szczegółowymi informacjami jak np te które mozecie oglądać w recenzjach?

btw, Te informacje stricte o recezjonowanej grze, a właściwie nie o samej recenzji powinny być włąśnie przyporządkowane do gry, a nie recenzji - I to jest przykład małego bałaganu, bo nie specjalnie mam pomysł jak sprawnie wyciagac te dane i umieszczać w planowanych grach na np spotkania.

A w bliższej przyszłości majaczy taki plan z działem na cykliczne imprezy/spotkania/wyjscia/zabawy w naszym gramjdowym gronie. Ten pomysł jakiś czas temu podsuneła mi Sawira. Ja widzę, że pod ten dział podchodzą planszówki w shivaz, latem siatkówka, cały rok wyjścia do kina i więcej.

Więc piszcie jeśli macie wene twórczą. Wskazówki o charakterze technicznym też mile widziane.

AttachmentWielkość
meeple-box.png47.04 KB

Komentarze

Sposób wyświetlania komentarzy

Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Obrazek użytkownika Skarga
Skarga
Sun, 20/11/2011 - 12:14

Mogę pomóc jeżeli chodzi o intuicyjność interfejsu.
Właściwie to jeśli Cię dobrze zrozumiałem, zmierzasz w kierunku miniportalu społecznościowo-tematycznego. Takich serwisów jest coraz więcej, ponieważ dają fajne możliwości (konkursy, wspólne dyskusje, wzajemne pożyczanie, eventy, fora, chaty, poznawanie ludzi z podobnymi pasjami, nawiązywanie kontaktów partnerskich w branży itd.).

Dla miłośników książek:
http://lubimyczytac.pl/
Dla miłośników filmów:
http://www.filmweb.pl/
Dla miłośników gier pc:
http://www.miastogier.pl/

Można zrobić też dla planszówkowiczów, zaczynając od bazy jaką daje społeczność zgromadzona dzięki Gramajdzie, później rozwinąć na Polskę, a na końcu - cały wszechświat BUAHAHAHA
Nawet gdyby udało się zrobić ogólnopolski serwis społeczno-tematyczny to i tak można by sprawić, by Gramajda miała tam wszystkie narzędzia o których piszesz. Jakby co, jestem chętny do współpracy koncepcyjnej, marketingowej i tekstowej.

PS
Nie wiem kto robi stronę gramajda.pl, ale uważam, że jest świetnie zrobiona, więc te osoby znają się na rzeczy.

Obrazek użytkownika Yog
Yog
pon., 21/11/2011 - 01:37

Stroną zajmuje sie ten od klucza i od bramy oraz niejaki płaz, a hostuje zły wilk. To aktualnie, bo pomagał także taki smok e, a i pare innych osób miało swój wkład.
Skarga, jak masz jakieś idee odnośnie interfejsu, to poprostu pisz.

Zastanawiam się czy by nie przenieść aktualności jako obszerniejszy blok ale widoczny tylko na stronie głównej, a w stare miejsce wrzucić blok odnośnie tego pragrafu powyżej na niebiesko.

Obrazek użytkownika Sawira
Sawira
pon., 21/11/2011 - 13:15

hmm,
...
hmm,
...
jest to jakiś pomysł, z drugiej strony po mnie chodzi jakaś próba zagospodarowania lewego paska (minimalistycznie, ale jednak) - "coś" już krąży i dzwonić zaczyna, ale to omówimy przy okazji spotkania/rozmowy.

A jak ktoś ma pomysły ad strona, to mile widziane :).

Obrazek użytkownika Skarga
Skarga
wt., 22/11/2011 - 14:59

Yog, dla mnie jedyną ideą, którą można opisać odnośnie interfejsu jest - niech będzie intuicyjny ;) Resztę trzeba albo zaprojektować, albo zmodyfikować i raczej nie w formie tekstu. Póki co jest dobrze, a nawet bardzo dobrze, co się tyczy nowości - nie wiem co będzie.

Co do miniportalu, to właściwie chyba moje wnioski były zbyt pochopne, ale czemu nie ;) Jakby nie było, można też podpatrywać pomysły z tamtych portali.

Jeśli chodzi o listę swoich gier - uważam, że to bardzo fajna rzecz. BGG jest serwisem angielskim i sądzę, że nie możemy zakładać, iż każdy gramajdowicz zna perfekt angielski. Dobrze byłoby zrobić miejsce na handel, listę swoich gier. Dodam jeszcze taki swój pomysł, że możnaby zrobić drugą bibliotekę, bibliotekę graczy - tak, żeby można się było wymieniać, pożyczać sobie gry, nie tylko te gramajdowe. To by mocno rozszerzyło nasze możliwości, tylko pojawia się problem zaufania. Być może warto byłoby się zastanowić nad tym, co już sugerowałem Demnogonisowi - wprowadzić zasady takie, jak dla zwykłej biblioteki - dowodzik, peselek, karta członkowska. Dzięki temu nowi mogliby pożyczać szybciej, a w przypadku powyższego pomysłu sądzę, że byłoby to realne. Inaczej pożycza się coś komuś, kto został zweryfikowany przez związek, inaczej osobie, co do której nie ma się pewności, czy się ją jeszcze kiedyś zobaczy.

Co do pytania, które przedstawiłeś - ja na pewno bym dodawał. Opisy mniej chętnie, bo wolałbym sobie zrobić jakiegoś bloga, niż dodawać tutaj recenzje, ale z doświadczenia wiem, że grupa aktywnych użytkowników zawsze jest dość nieliczna (1%-10% ogólnych userów) więc tym się nie ma co przejmować. Świat zmieniają jednostki ;)

Co do wyjść to raczej nie jestem chętny. Mam mało czasu, a wielu znajomych. Jeśli zaprzyjaźnię się z kimś na Gramajdzie, to po prostu umówię się z nim na piwo. Nie widzę sensu w jakiś sztucznych akcjach typu - wyjście do kina - podczas gdy większość ludzi znam z kilku gier, paru wymian zdań czy uprzejmości. To oczywiście tylko moje, subiektywne zdanie.

Obrazek użytkownika Yog
Yog
czw., 24/11/2011 - 00:40

hm, ciekawe czy w cornerze jest net.
Wtedy łatwiej mi jest pokazywać jakie są możliwości oraz ich konsekwencje.

Generalnie rozmowa podczas rzeczywistego spotkania zawsze przechodzi sprawniej, gdyż według niektórych badań zdanie wyrażone poprzez słowa tylko w 7 procentach decyduje o tym jak je ocenimy, a jest jeszcze kwestia szybkości w przekazaniu informacji i więcej. Jeśli chodzi o słowo pisane, tutaj jest trochę inaczej, ale można powiedzieć, że naprawdę nie lada sztuką jest sprawna i produktywna dyskusja bez kontaktu fizycznego z rozmówcą.

Co do interfejsu, potrzebne są przykłady, aby można było je wprowadzać. Wiadomo napewno, że powinien być łatwy, szybki i intuicyjny w obsłudze. Napewno można coś usprawniać, ale jak bym jasno widział, to bym to zrobił.
Gramajda juz jest mini portalem, a to jak się rozwinie zależy od potrzeb jej użytkowników.

Biblioteka graczy to kolejna warstwa zbudowana na bazie gier, a dalej na możliwości prowadzenia własnych indywidualnych bibliotek.
dowód/pesel/karta członkowska/karta biblioteczna oraz prowadzenie wszystkiego na papierze to kupa roboty, której tak naprawdę nikomu nie chce sie wykonywać. Dlatego istnieje to w formie elektoronicznej gdzie natomiast nie ma pola na wpisanie np PESELa gdyż jest to zbyt cenny element naszej tożsamości.

Baza danych gier nie zawierała by ich recenzji, opisu. Recenzja to powinna być kolejna warstwa.
Zawartość gry to raczej pare pól o wartościach numerycznych, jeden obraz i pare słownych, jak np autor czy wydawca, jedne obowiązkowe inne opcjonalne dla leniwych

Obrazek użytkownika Skarga
Skarga
czw., 24/11/2011 - 01:13

Nie tyle chodziło mi o możliwości, co raczej o to co rzeczywiście miałoby się jeszcze znaleźć w interfejsie.

"według niektórych badań zdanie wyrażone poprzez słowa tylko w 7 procentach decyduje o tym jak je ocenimy" to jeszcze nie znaczy, że rozmowa na żywo oceniana jest lepiej ;)

Dla mnie "intuicyjny" zawiera już w sobie "łatwy i szybki" ;)

Tak myślałem, że podobne zmiany wiązałyby się z biurokracją, która odrzuca zarówno obsługiwanych, jak i obsługujących. Warto to jednak w przyszłości rozważyć. Weryfikacja tożsamości pozwoliła by na sprawniejsze funkcjonowanie biblioteki, a może nawet rozszerzenie jej o własności prywatne co zapewniałoby dostęp do ogromu gier. Być może są to możliwości, o które warto walczyć.

Ja tam bazę swoich gier oraz gier poznanych już zawarłem w opisie. Myślę, że byłoby dobrze wprowadzić ją jako stały element i sformułować bazę, która pozwalałaby na zobaczenie co kto ma, żeby móc ewentualnie poprosić o przyniesienie.

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
czw., 24/11/2011 - 10:06

Yog: Jeśli obiecasz, że nie zjesz mi kilkaset MiB transferu mogę Ci prawie zawsze udostępnić sieć.

Obrazek użytkownika Yog
Yog
czw., 24/11/2011 - 16:58

Coś trzeba jeść, no ale bez obżarstwa ;) Może się przyda dziś

Obrazek użytkownika Skarga
Skarga
śr., 07/12/2011 - 10:06

Ja mam małą uwagę odnośnie modułu do wypożyczania gier w bibliotece:
1. Jest to małe, z boku i ciężko zauważyć
2. Nie wiadomo kto od kogo właściwie pożycza. Jest miejsce oczywiście na komentarz, ale po co, skoro można to usprawnić.

Rekomendowałbym zmianę miejsca tego do zaznaczania (góra komentarza) i wyraźne 2 pola: "grę przekazał"; "grę przechowuje" czy coś w tym stylu.

Obrazek użytkownika Aftar
Aftar
śr., 07/12/2011 - 11:19

ja byłbym tylko przeciwko robieniu lewego pasku, bo to tylko będzie przeszkadzać. Tak wszystko jest po prawej stronie, a tak nie wiadomo po której się pojawi.

Obrazek użytkownika Skarga
Skarga
pon., 19/12/2011 - 15:29

Też mi się podoba, że lewa jest pusta. Dzięki temu jest bardziej klarownie w przeciwieństwie do stron, które mają rozbite wszystko na dwie kolumny.

W recenzjach brakuje trochę określeń na rodzaje gier. Warto by pomyśleć nad dodaniem "strategiczna", "fantasy" itp albo w ogóle zostawić dowolność.
Niepotrzebnie też trzeba recenzując wypełnić wszystkie pola, jeśli gra jest już w bazie.

Mam wrażenie, że Gramajda ma dość niski współczynnik zintegrowania z social mediami, może warto by pomyśleć o wtyczce społecznościowej?

Obrazek użytkownika Yog
Yog
śr., 11/01/2012 - 00:46

zrobiłem mechanizm filtrowania archiwum spotkań. Szybkie proste, a przydatne, o czym sam nie pomyślałem.
Dajcie znać czy chcecie abym próbował stawiac jakies przyciski do z góry ustalonych filtrowań, typu: gramajda, alibi, pyrkon, siatka
I czy filt ma byc pamietany po ponownym odwiedzeniu strony archimum.

pewno późno odpowiadam, ale nic z tego co piszecie nie przepada. Jak mam na coś czas i wiem jak to zrobić, to robie to, a jak nie, to kombinuje lub czekam, aż rozkminie jak.
Mnię też czas goni, a mogłem jednak trochę wyjaśnić chociażby uwagi Skargi odnośnie pozyczania gier.
Jak masz wąski ekran, to jest małe. Jak masz szeroki i niski to wolisz aby było z boku.
Pożycza się zawsze od osoby, która ma gre wypożyczoną, co widać nie w komentarzach, tylko zaraz na górze strony, no ale mogło by być wieksze. W komentarzach jest historia zmian.
Stały opiekun gry nie wypożycza, chyba, ze ma aktualnie gre wypozyczoną.
Gre zawsze przekazuje osoba, która ją przechowywała. (to jest w regulaminie biblioteki)

Chciałem aby ktś porobił obrazki w roli tutoriala jak co robic na stronie, ale chyba nikt nie ma na to czasu.
A pomogło by to wszystkim, któzy nie wiedza jak gre pozyczyc, lub, ze kazdy moze załozyc spotkanie.

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
śr., 11/01/2012 - 01:11

Wyszukiwarka świetna. Odnośnie wątpliwości na spotkaniu: szukając spotkań siatkarskich (czy jakichkolwiek innych) nie trzeba wpisywać całego słowa - wpisując 'siatk' znajdzie i 'siatka', i 'siatkówka' :)

Obrazek użytkownika Yog
Yog
sob., 28/01/2012 - 21:49

Być może ktoś się zastanawia dlaczego po wysłaniu wiadomości prywatnej ze strony, wywietla sie kupa robaczków
Myślę, że wystarczy przejść na strone główną gramajdy i do góry wtedy widać:

Wiadomość została wysłana.

I rzeczywiście tak jest

Obrazek użytkownika NatanielX
NatanielX
śr., 22/02/2012 - 20:44

> Pytanie, komu z was chce się dodawać nowe gry do bazy wraz ze szczegółowymi informacjami jak np te które mozecie oglądać w recenzjach?

A nie lepiej po prostu wpisywać numer gry z BGG i zaczytywać dane automatem? Na BGG jest API - http://boardgamegeek.com/wiki/page/BGG_XML_API --- po numerku gry mozna pobrac wszystkie dane.

Obrazek użytkownika x
x
Sun, 04/03/2012 - 16:33

Fajnie by było, głowny kłopot w tym, że najpierw trzeba umieć zaimportować te dane do bazy danych drupala gramajdy tak aby każda gra stworzyła osobną zawartość z odpowiednimi polami ;d

Także super, że BBG takie coś wynalazł, szkoda, że u nas nikt nie potrafi tego chwycić.

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
czw., 15/03/2012 - 17:37

Yog, nie chodzi o migrację danych, tylko o ich zaczytywanie na żywo, w momencie, gdy podglądasz opis danej gry/

Parsowanie XMLa z BGG skomplikowane nie jest (choć jeszcze łatwiej byłoby w przypadku JSONa ;)). Problem jest w tym, że trzeba jakoś sprytnie wymyśleć, w którym miejscu Drupala należałoby to wepchnąć. :)

Poprawiłem wysyłanie wiadomości - po testach SMTP zostawiłem włączone logowanie (Zarządzanie -> SMTP AUthorization) które to wywalało taki brzydki komunikat. Teraz wraca na stronę użytkownika i pokazuje okienko "Wiadomość została wysłana."

Obrazek użytkownika Yog
Yog
czw., 15/03/2012 - 18:02

O własnie, jeśli kiedys wyczaić jak przekonac drupala do zczytywania tych danych w odpowiednie pola odpowiednie zawartości, to będzie eksta ;)
Chociaz zastanawiam sie ile w tedy czasu bedzie zajmowało przeszukiwanie bazy o pasująca fraze przez autodopełniające pole ;d

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
czw., 15/03/2012 - 18:18

Wyszukiwanie w API BGG też jest zrealizowane...

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.