GRAMAJDA na Pyrkonie 2014 / Games Room

21 marzec 2014, piątek 16:00 do niedziela 20:00

7 lat 26 tygodni temu
o 15:00

Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 7A (wejście od strony ul. Śniadeckich)

Zdjęcia i filmy z tego spotkania:

Dodaj własne zdjęcia lub film.

Jak co roku Gramajda wspólnie z Games Room Teamem gorąco zaprasza do Games Roomu otwartego 24h podczas Pyrkonu. Wśród ponad setki tytułów wypożyczalni każdy na pewno wybierze coś dla siebie. W tym roku czekamy na Was w pawilonie 7a.

Szczegółowy program prezentacji gier, wyzwań i turniejów znajdziecie na stronie Pyrkonu.

Komentarze

Sposób wyświetlania komentarzy

Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Obrazek użytkownika Yog
Yog
Sun, 16/02/2014 - 20:32

css post, nie kasować go, bo bedzie źle

Obrazek użytkownika juni
juni
pon., 24/02/2014 - 11:33

Pojawiają się pierwsze informacje o nowych grach, które będzie można wypróbować na Pyrkonie:
- Pan Lodowego Ogrodu (wydawca: REDIMP)
- Kingsport Festiwal (wydawca w Polsce: Black Monk) – od wydawcy polskiego dowiedziałam się, że polska wersja ukaże się w tym samym czasie co kilka innych, obcojęzycznych wydań tego tytułu
- Prosiaki (wydawca: Cube)
- Lewis & Clark (wydawca: Rebel.pl)

Gry będzie można przetestować w pyrkonowym Games Roomie!

Więcej informacji o grach na stronie Pyrkonu.

Obrazek użytkownika Ziemek
Ziemek
Sun, 02/03/2014 - 11:35

A polska edycja "Among the Stars" będzie dostępna u Was, czy na osobnym evencie Portalu?

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
Sun, 02/03/2014 - 18:42

Na pewno będzie dostępne przez cały czas, być może coś do naszej wypożyczalni dostaniemy, jednak na daną chwilę tylko u nich na stoisku będzie można się zaopatrzyć.

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
Sun, 02/03/2014 - 21:35

Portal rzadko kiedy daje do wypożyczalni, ale tak jak pisze Nikodem, na pewno będzie w sekcji portalowej. Podobnie jak i inne prezentacje tego i innych wydawnictw. Które z prezentowanych gier znajdą się w wypożyczalni będzie pewnie najczęściej już na samym konwencie niestety.

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
pon., 10/03/2014 - 12:19

Sprawa wygląda tak:

Na Pyrkonie Przede wszystkim potrzebujemy ludzi do tłumaczenia gier. Nie musisz znać wszystkich. Jeśli chcesz dołączyć do ekipy, to nie zwklekaj z tą informacją :)
Jesteśmy także jako pomoc do wypożyczalni, ale jest ona pod opieką przede wszystkim szczecińskiego Games Room Teamu.
Bardzo przydatna jest także możliwość zostania na "nockę", ponieważ gdy większość innych bloków tematycznych się kończy, Games Room trwa całą dobę i przyciąga niemal wszystkich :) Przy takiej dyspozycyjności nawet znajomość gier do tłumaczenia nie jest niezbędna, bo przede wszystkim trzeba ogarnąć wypożyczalnię, bo GRT będzie odsypiał dzień.
Jedynym naszym zadaniem, jeśli chodzi o prowadzenie punktów programu, są tradycyjne gramajdowe wyzwania, które możemy poprowadzić ewentualnie w formie miniturniejów. Gry, na które jakoś musimy się przygotować: Halli Galli, Prawo Dżugli, Skubane Kurczaki, Ligretto, Time's up i Dobble (do każdego potrzebne są 2 osoby). Nie ma tego dużo, ale spowodowane jest to dużym zainteresowaniem prowadzenia takich punktów innych podmiotów, a nie chcę nas przemęczać takimi pierdołami, bo większe punkty najczęściej są najbardziej stresujące ;)

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
pon., 10/03/2014 - 12:41

Dla już zapisanych uczestników - jeśli ktoś chce mieć wpisany inny nick, niech sobie zmieni :) :

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Auc6FHHJ6o_fdDNJa1MwdGMyQ3l...

Można wpisywać propozycje własnych dyżurów. Program jest już dostępny na stronie Pyrkonu, więc można ewentualnie dopasować się do niektórych punktów programu. Proszę jednak najpierw zgłaszać się do mnie (nikodem.wrobel@pyrkon.pl), ew. na facebooku. Wtedy można się dopisać i dorysować własny grafik.

Zachęcam do zapisywania się na nocki, bo szczególnie do 3:00-4:00 może być potrzeba 4-5 osób do samej wypożyczalni, a GRT w większości wtedy będzie odsypiał.

Obrazek użytkownika ARTI
ARTI
pon., 10/03/2014 - 23:20

Nikoś
Czy jest szansa również w tym roku na parkowanie samochdem na terenie targów?

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
wt., 11/03/2014 - 11:47

Z tym może być ciężko, bo jest ograniczona liczba wjazdówek, a będą potrzebne dla niektórych wystawców. Nic nie mogę obiecać w tej kwestii.

Proszę również o rejestrację na stronie Pyrkonu ORAZ zapisanie się na konwent 2014. Inaczej nie będę w stanie nadać zniżki oraz odpowiedniego identyfikatora.

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
wt., 11/03/2014 - 21:17

Doszły mnie słuchy, że niektórzy mają problem z zarejestrowaniem się na konwent - podczas wpisywania maila wyskakuje informacja, że jest zajęty, a przypomnienie hasła, że nie istnieje. :) No cóż - taki system. Objaw taki występuje gdy podczas poprzednich konwentów dodawałem kogoś ręcznie. Tylko nie wiem, co z tym dalej... Nikoś?

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
śr., 12/03/2014 - 11:31

O kogo dokładnie chodzi, bo wszystkich, co są na liście zapisanych, to już mam stworzone dla nich konta z przyznanymi zniżkami, więc luz :)

Obrazek użytkownika ARTI
ARTI
śr., 12/03/2014 - 12:25

Ja miałem problem, aby zarejestrować siebie i Michała. Ale z tego co czytam, to już jest po kłopocie.

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
śr., 12/03/2014 - 14:13

Nkoś, chyba zatem już o nikogo. Dodałem po prostu komentarz prewencyjnie, w razie, jakby ktoś się zastanawiał. :)

A mówił mi o tym Artur wczoraj oraz Mikołaj "Kuaku" w poniedziałek.

Obrazek użytkownika Ziemek
Ziemek
śr., 12/03/2014 - 22:25

No i już wiadomo czy Portal da gry do wypożyczalni, wystarczyło zapytać u źródła :) http://portalgames.pl/pl/portal-na-pyrkonie-goscie/

Obrazek użytkownika Neiti
Neiti
śr., 12/03/2014 - 23:03

Jak dla mnie to bardziej oznacza, że Portal będzie miał swój games room, a nie, że przekaże coś do ogólnego GR (-> "do naszej, Portalowej strefy w hali 7"). Ale tak czy siak gry Portalu będą, a o to przecież chodziło ;)

Obrazek użytkownika rzabcio
rzabcio
czw., 13/03/2014 - 12:26

Dokładnie tak. :)
W tym roku będzie zupełnie inaczej. Z tego, co wiem w Games Room (Hala 7) obok największej, otwartej strefy głównej wypożyczalni, będzie wiele stref dla wydawców/dystrybutorów, w których będą prezentować i tłumaczyć swoje gry. I to o taką strefę prawdopodobnie chodzi Portalowi. Oczywiście wypożyczyć do ogólnej wypożyczalni zawsze może ktoś dać i to się zdarza, ale prawdopodobnie dopiero na żywo się wydawnictwa zdecydują. :)
Ogólnie takie rozwiązanie wydaje się to lepsze, bo ostatnie lata było trochę pomieszanie z poplątaniem - część prezentacji była na stoiskach sprzedażowych, część w Games Room. A obecna (przyszła) opcja powinna być zdecydowanie wygodniejsza dla graczy. :)

Obrazek użytkownika Ziemek
Ziemek
czw., 13/03/2014 - 21:01

Ja bym nie chciał, żeby było rozdrobnienie, czyli każdy sobie robi GR, zamiast skupić siły w jednym miejscu. Oby tak się nie stało.

Obrazek użytkownika DarkSide
DarkSide
pt., 14/03/2014 - 10:49

Oby też planszówkowy Games Room nie sąsiadował przez dykte z komputerowym GR :-/ Granie w Time's up przy stoliku najbliżej położonego łącznika do części komputerowej to była wersja Master Hard

Obrazek użytkownika Ziemek
Ziemek
sob., 15/03/2014 - 17:51

SZACH-MAT, Neiti :P
"Jeśli jednak ktoś planuje desant przede wszystkim na konwentowy gamesroom, nie ma strachu! Także tam nie zabraknie naszych tytułów. A jeśli tylko będzie to możliwe, zawędrujemy tam i my sami z misją tłumaczenia reguł wszystkim potrzebującym." http://portalgames.pl/pl/portalowa-strefa-na-pyrkonie/

Obrazek użytkownika Neiti
Neiti
sob., 15/03/2014 - 20:28

O motyla noga :D Cóż, to Pyrkon, wymieszanie wszystkich stref jest tak naprawdę nieuniknione, uczestnicy ukształtują games room jak będzie im wygodniej. Jest nas więcej niż orgów, to my rządzimy imprezą :P
A Pyrka już za niecały tydzień! ^^

Obrazek użytkownika Aftar
Aftar
pon., 17/03/2014 - 02:25

ja akurat jestem za tym, żeby było rozdrobnienie, bo rozładuje to główne miejsce. Niebezpiecznie się zwiększa strefa komputerowa, a ona oznacza masę młodzieży, która nie jest w temacie planszówkowym. Do teraz ta część była tak na dokładkę, ale w tym roku planują więcej kompa, a jednak ludzie cenią sobie taką rozrywkę. Dla przykładu w ten weekend na jakimś głupim turnieju lol-a i hearthstone, gdzie można było tylko:
- kupić gadżet
- oglądnąć mecz na monitoże

przewinęło się prawie 40 tysięcy ludzi, a praktycznie impreza była zrobiona od niechcenia. Pyrkon zyskuje odbiorców, ale zastanawiam się, czy czasami nie sztucznie właśnie przez część gamingową.

Mam nadzieję, że podołacie całej tej zgrai ludzi:) Pewnie za bardzo nie odczujecie tych dodatkowych GR-ów ;) Ja pewnie na Pyrkonie spędzę pełne 3 dni. Przydałaby się jakaś turbo premiera na tym konwencie, więc szkoda, że CDP nie zdecydowało się na premierę Wiedźmina tam.

Ciekawe, czy ilość ludzi będzie podobna co rok temu. Przydałby się stabilny poziom osób na każdym takim konwencie, bo łatwiej zaplanować i nakłonić zewnętrzne firmy do dobrych eventów.

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
pon., 17/03/2014 - 14:51

Będzie dobrze z tymi wypożyczalniami :) Główna zostaje główną, ale oprócz tego będzie trochę zarezerwowanych stołów dla poszczególnych interesantów.

Blok komputerowy w tym roku NIE BĘDZIE przez ścianę z Games Roomem, więc radujmy się! :) Będzie jednak sporo dzieci w zasięgu i jacyś rycerze.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
śr., 19/03/2014 - 14:42

Będzie może do pogrania planszowe "Gra o Tron"?

Obrazek użytkownika Neiti
Neiti
śr., 19/03/2014 - 19:03

Czy jest gdzieś dostępna lista gier, które będą w gr? :)

Obrazek użytkownika Nikoś
Nikoś
śr., 19/03/2014 - 22:41

Niestety, z przyczyn ode mnie niezależnych, i to mimo ciśnienia i ponaglania, nie udało mi się dostać listy z grami. Po części dlatego, że sami nie wiedzą, co dokładnie uda im się wysłać, bo nie tylko na Pyrkon wysyłają gry i nie wszystko im wraca (albo wraca zdekompletowane).

Mam dobrą wiadomość dla Artiego - będę miał wjazdówkę na teren targów dla Ciebie na 100% :)

Także ostatni raz zachęcam do przyłączenia się do ekipy games roomu, nawet kilka godzin wystarczy, żeby dostać zniżkę przynajmniej 50% na akredytacji :)

Obrazek użytkownika Yog
Yog
czw., 20/03/2014 - 00:23

thatham planszówkowe szaleństwo już po jutrzeeee!

Obrazek użytkownika Ziemek
Ziemek
pt., 21/03/2014 - 15:50

Jeśli już ktoś jest, to prosimy o wstępną relację :)
Foty tez mile widziane.

Obrazek użytkownika Yog
Yog
sob., 22/03/2014 - 09:21

kawałek piątku ;)
https://vimeo.com/89769535

Obrazek użytkownika Yog
Yog
Sun, 23/03/2014 - 15:48

https://vimeo.com/album/2792712
album z nagraniami z konwentu

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.