Domówka(wtorek i środa) pod Lipamixd

I mniej aktywne tematy były zakładane, więc mam nadzieję administracja mi wybaczyxd

Od poniedziałku do czwartku mam wolny pokój (wreszcie!) i mogę zorganizować jakąś domówkę. Z racji, że w poniedziałek jest Alibi a czwartek Roger to mowa o wtorku i środzie 18-19.06.

EDIT 16.06

Przymierzałbym się do takiego podziału:
Wtorek - Runewars (godzinowo jeszcze nikt nic nie sugerowałxd)
Środa - Cyklady (na prośbę Neiti [jeśli dalej jest zainteresowana] zaczynamy koło 18:30-19)

W grę wchodziły by wieczory, ja mogę od 16-17, ale jak ewentualnie trzeba by przesunąć na 18-19 to też tragedii nie ma. Jestem elastyczny się dostosuję:)
Ode mnie biją tramwaje 4 i 10 oraz autobusy 74/90 i nocny 243, więc tak z tym dojazdem tak średnio na jeża.
Warunki takie studenckie bym powiedział. Stół jakiś jest ale dupy nie urywaxd

I teraz osoby zainteresowane (jak nie znasz zasad nie bój żaby, wytłumaczę) serdecznie zapraszam!

Przy Runewarsach pierwszeństwo mają: Darkside, Renifer, kuban, gdyż z nimi się wcześniej umawiałem. Jeśli któryś z nich nie będzie dyspozycyjny no to wtedy zapraszam.
Co do innych planszówek na razie nie ma jakieś listy i każdy może wbić. Teraz parę słów o tytułachxd

Runewars: Zbieramy surowce, wykonuje cele, ruszamy bohaterów rekrutujemy armię. Walkę rozwiązują dobrze przemyślane karty losu, więc losowość jest, ale nie tak wielka. Poruszamy się wykorzystując Orders Cards i tu jest troszkę możdżenia. Karty pór roku wprowadzają nagłe wydarzenia. Jest sporo dróg, które prowadzą do zwycięstwa a ta militarna raczej służy do utrzymywania pozycji. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 6 smoczych run.
Czas - 4 h.

Cyklady: Ekscytujące licytacje u bogów Olimpu. Nagłe zwroty akcji. Gra ekonomiczno-strategiczno-wojenna. Budujemy koszary, port, uniwersytet, świątynię by wybudować metropolię. Można też "iść w filozofów", wygrywa ten kto wybuduje je dwie. Area control z niewielką dozą losowości (na kości jest od 0-3 więc jak ktoś nas atakuje trzema figurkami a my mamy jedną, to bardzo mała szansa, że się obronimy). Mogą być downtimy jeśli ktoś bardzo duma nad ruchem, ale lwia część partii to była szybka i emocjonująca rozgrywka.
Czas - max 3h

Heroes - Rozwijamy swój zamek budując kolejne poziomy i kupując nowe budynki dające nam różne profity. Każdy budynek jest przydatny. Kierujemy herosem, który prowadzi armię, zdobywa doświadczenie, nowe umiejętności z siły lub magii, pokonuje potwory zdobywa artefakty itd. Bitwy rozgrywane są przez rzuty kością, im lepsza jednostka tym łatwiej trafić, umiejętności "siły" pozwalają nam na większa kontrolę nad losowością. Karty tygodni generują nam losowe wydarzenia, które utrudniają podboje. Możliwe downtime, aczkolwiek przy sprawnej ekipie nie powinno być problemu.
Czas - 4h

Komentarze

Sposób wyświetlania komentarzy

Wybierz preferowany sposób wyświetlania komentarzy i kliknij "Zachowaj ustawienia", by wprowadzić zmiany.
Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
sob., 15/06/2013 - 13:09

Serdecznie zapraszam na domówkęxd Runewars, Cyklady, Heroes i inne (Dracula, Kik) od poniedziałku do czwartku:) Będę miał posuchę planszówkową, więc mam nadzieję, że znajdą się chętni gracze:)

Obrazek użytkownika Yog
Yog
sob., 15/06/2013 - 15:19

załóż spotkanie ;) - lepiej widac.

pewno znajde czas, zwłaszcza, ze fajniej sie gra gdy przy stoliku obok wlasnie nie toczy sie glosna bitwa, ha!

mam nadzieje, tylko, że to nie zadna lipa ;d

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
sob., 15/06/2013 - 16:11

No tam ale nie mam konkretnego terminu bo jestem elastyczny i mogę się dostosować do współgraczy. Poza tym to żadne wielkie wydarzenie by tak świecić na głównej:)

Obrazek użytkownika DarkSide
DarkSide
Sun, 16/06/2013 - 08:56

Piszę się na pewno na wtorek. Co do środy to chwilowo nie chcę blokować miejsca. Myślę, że do poniedziałku wieczór się wyklaruje. We wtorek mogę być na 17:00 Jeśli rozgrywka będzie domówiona na późniejszą porę to przynajmniej Komi zdążysz wprowadzić mnie w świat Cyklad, Run czy też Herosów. Na którą grę padnie wybór to już zostawiam bardziej doświadczonym graczom.
Na inną dłuższą grę (Descent, Drakula, etc.) również się piszę ;)

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
pon., 17/06/2013 - 23:33

Jakby ktoś był zainteresowany i chciałby się czegoś dopytać podaje moje gg 31576953, jestem baaardzo często tyle, że na niewidokuxd

Obrazek użytkownika Yog
Yog
pon., 17/06/2013 - 23:54

Niczym skrytogaduła?

A może M&M ? środa?

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
wt., 18/06/2013 - 13:40

No nie wiemxd Na razie nie ma za bardzo zainteresowania (co się dziwić trudny okres, w dodatku nie weekend, nie mówiąc już o tym, że wyskakuję z raczej mało popularnymi gramixd) a jeśli już to bardziej Cyklady wydają się do przyjęcia. Dziś jeśli gracze się zbiorą choć dwaj (ze mną trzy) to się odpali runyxd. No w dwie osoby też można graćxd

Obrazek użytkownika Krzychu
Krzychu
wt., 18/06/2013 - 13:47

Pisałbym się dzisiaj na te runewars (lub cokolwiek innego).

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
śr., 19/06/2013 - 13:57

No i super to brakuje czwartego gracza, kto pierwszy ten lepszyxd

Wtorek Runy: ja, Darkside, Krzychu i... jest jeszcze jedno wolne miejsce!
A tu info organizacyjnexd 17:00-17:30 start ewentualnie macie mój numer adresy podam telefonicznie lub mailem, Gg czy jak tam będziexd

I POxd

Dzięki chlopaki za grę. Fajnie się grało i w końcu widziałem, że ta gra mogłaby się czasowo w Alibi nie zmieścićxd Ale Krzychu żeś zrobił z tą Runą, normalnie pobiłeś Renifera i jego "nie ofiarowanie żetonu wpływów"xd Zabawne, że Krzychu, choć grał kościotrupami miał tyle wpływów, mogłem więcej postawić na te druga kartę tytułu no nicxd Ważne, że była dobra sieka i mnóstwo figurek na planszyxd

Obrazek użytkownika Koala
Koala
śr., 19/06/2013 - 15:22

po uzgodnieniach z Komi'm gramy dziś w karcianą wersje Gry o Tron. Jeśli ktoś chcę dołączyć na ostatnią chwilę to jak najbardziej bo mam 2 miejsca jeszcze. Kontaktujcie się z Komimasą w razie czego.

Obrazek użytkownika Komimasa
Komimasa
śr., 19/06/2013 - 21:22

A zawsze potem można zacząć coś innego jakby ktoś miał np o 19 wpaść:)

Dodaj nowy komentarz

CAPTCHA
Udowodnij, że nie jesteś złym botem.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.